Interessant of leuk aan deze vacature
Deelnemers van het Taalhuis hebben veelal moeite met Nederlandse taal, rekenen of digitale vaardigheden. Jij gaat hen daar bij helpen. Het werken met leergierige volwassenen is leuk en dankbaar! Je bent enorm belangrijk voor de ander in het verbeteren van zijn of haar taal en bevordert daardoor ook de zelfredzaamheid en het zelfvertrouwen van de deelnemer.
Samen met de deelnemer die aan jou gekoppeld is, spreek je af wanneer je samenkomt, je bepaalt dus zelf de tijd.
Vooraf krijg je een training over hoe om te gaan met de doelgroep en hoe de coaching aan te pakken. Tijdens de begeleiding kun je altijd terecht bij je Taalhuiscoördinator.
Taken en werkzaamheden
- Je begeleidt zelfstandig iemand die moeite heeft met de Nederlandse taal, in een Taalhuis.
- Voorafgaand aan het begeleiden krijg je een interessante training van vier dagdelen. Tijdens de training komen de volgende onderwerpen aan bod: doelgroep en achtergronden, begeleiden bij spreekvaardigheid, begeleiden bij lezen, begeleiden bij schrijven.
- In het Taalhuis is lesmateriaal is beschikbaar.
- Je krijgt begeleiding van een Taalhuiscoördinator.
- Als je knelpunten signaleert in het traject van de deelnemer, meld je dit pro-actief bij je Taalhuiscoordinator.
Minimale opleidingsniveau: mbo
Vaardigheden en kwaliteiten
We zoeken vrijwilligers die goed uit de voeten kunnen met de Nederlandse taal en het leuk vinden om met (anderstalige) volwassenen te werken.
Een taalvrijwilliger:
- Heeft geduld.
- Heeft interesse in andere mensen en culturen.
- Vindt het leuk om met de Nederlandse taal en cultuur bezig te zijn.
- Heeft enthousiasme om anderen te motiveren de taal te leren en te participeren.
- Kan improviseren.
- Staat open voor feedback.
- Kan zelfstandig werken.
Extra informatie
Als je interesse en/of vragen hebt, horen we graag van je en maken we graag een afspraak voor een gesprek.
Voor meer informatie of om te reageren, stuur dan gerust een e-mail naar: vrijwilligers.educatie@alfa-college.nl.
Informatie over de vacature
Soort vacature | Vrijwilligerswerk |
---|---|
Voorzieningen | ongevallenverzekering, scholing, vrijwilligerscontract, Verklaring Omtrent het Gedrag vereist |
Tijdsduur | Voor onbepaalde tijd |
Uren per week | minimaal 2 uur, maximaal 4 uur |
Werktijden zelf in te delen? | Ja |
Locatie | Taalhuis Haren of Taalhuis De Wijert |
Informatie over de organisatie
Alfa-college, Educatie & Inburgering
Admiraal de Ruyterlaan 2
9726 GR Groningen
Website: http://www.alfa-college.nl