Navigatie overslaan
link050 Home
  • Besturenloket
  • Bedrijven
  • Workshops
Account aanmakenLog in

Contact

  • Herestraat 100, 9711 LM Groningen, Nederland
  • info@link050.nl
  • 050 – 3051 900

link050

  • Voor vrijwilligers
  • Voor organisaties
  • Voor bedrijven
  • Veelgestelde vragen
  • Over ons
  • Openingstijden

Doe mee

  • Vacatures / trainingen
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Cookies

Powered by Deedmob tools ·
Door op "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het opslaan van cookies op uw apparaat om de sitenavigatie te verbeteren en het sitegebruik te analyseren. Voor meer informatie, bekijk onze Privacyverklaring.

Post | april 2026 | Fotoserie Jaar van de vrijwilliger | 1 min lezen

Vrijwilligers in beeld: Frans Geubel en Frederika de Vries

Door

Johnno Bosma

Het jaar 2026 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale jaar van de vrijwilliger. Om dit te vieren brengt de Groningse fotograaf Henk Kuipers voor link050 in beeld wat voor vrijwilligerswerk er allemaal wordt gedaan in de gemeente Groningen en wie de mensen zijn die zich zo inzetten voor de gemeenschap.

Michi-Noeki in de Oosterparkwijk is een huiskamer in de wijk. Je kunt er naar toe gaan om een kopje koffie te drinken, de krant lezen of met andere bewoners een praatje te maken. Voor veel oudere wijkbewoners is het een reden om even de deur uit te gaan.

Frans Geubel is iedere week een middag gastheer, maar doet nog veel meer in de wijk. Frans verzorgt de buurtmail en de wijkkrant Oosterpark en is vaak in de wijk op pad met zijn camera. Een foto van hem maken was prima, maar dan wel met gastvrouw en partner Frederika de Vries.

Tekst en beeld: Henk Kuipers

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Vrijwilligers in beeld: Irma Bekema

| Fotoserie Jaar van de vrijwilliger

Het jaar 2026 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale jaar van de vrijwilliger. Om dit te vieren brengt de Groningse fotograaf Henk Kuipers voor link050 in beeld wat voor vrijwilligerswerk er allemaal wordt gedaan in de gemeente Groningen en wie de mensen zijn die zich zo inzetten voor de gemeenschap. Iedere maandagochtend vertrekken zo'n vijftien leden van het Zwerfvuilteam vanaf Het Oude Politiebureau de wijk in. Gewapend met grijpstok en vuilniszak gaan ze op pad om de Oosterparkwijk op te schonen. Het is een gezellige groep gelijkgestemden, die allemaal oog hebben voor natuur en milieu. Na afloop is er tijd voor koffie; dit keer met taart omdat Xandra jarig is. Irma Bekema doet al een aantal jaren mee. Ze woont in de wijk en doet samen met haar hondje Guus wel vaker een rondje vuil rapen. Daarnaast is Irma vanaf het begin betrokken bij de actie Peuk in de Pocket. Tekst en beeld: Henk Kuipers
Lees meer

Vrijwilligers in beeld: Yara Westerhof

| Fotoserie Jaar van de vrijwilliger

Het jaar 2026 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale jaar van de vrijwilliger. Om dit te vieren brengt de Groningse fotograaf Henk Kuipers voor link050 in beeld wat voor vrijwilligerswerk er allemaal wordt gedaan in de gemeente Groningen en wie de mensen zijn die zich zo inzetten voor de gemeenschap. Korenmolen Wilhelmina staat al meer dan een eeuw in Noorderhoogebrug. De molen wordt helemaal gerund door vrijwilligers. De molenaars zijn Mieke en Hendrik Jan Berghuis en ze worden geassisteerd door zeven vrijwilligers. Yara Westerhof is zo'n anderhalf jaar betrokken bij de molen en vindt het heerlijk om in het winkeltje te werken. Daar zijn diverse soorten meel te koop, aangevuld met allerlei lokale producten. Yara is ook een MIO, molenaar-in-opleiding. De praktijkuren kan ze voor een groot deel doen op de Wilhelmina. De rest kan ze leren op de naastgelegen molen 't Witte Lam, waar haar verloofde de molenaar is. Tekst en beeld: Henk Kuipers
Lees meer

Vrijwilligers in beeld: Sandrine Audouy

| Fotoserie Jaar van de vrijwilliger

Het jaar 2026 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale jaar van de vrijwilliger. Om dit te vieren brengt de Groningse fotograaf Henk Kuipers voor link050 in beeld wat voor vrijwilligerswerk er allemaal wordt gedaan in de gemeente Groningen en wie de mensen zijn die zich zo inzetten voor de gemeenschap. Wanneer je in de Oosterparkwijk door het onkruid de tuin niet meer ziet, kun je als wijkbewoner de hulp inroepen van Tuinteam Oosterpark. Een viertal vrijwilligers gaat maandag- en woensdagochtend op pad om bewoners te helpen in hun tuin. Ze doen lichte werkzaamheden zoals grasmaaien, onkruid verwijderen en tot op ooghoogte snoeien. Het team bestaat uit Cryselda, Jan, Henk en Sandrine. Sandrine Audouy zit vier jaar bij het tuinteam en heeft zelf ook een tuin. Maar dat was haar niet genoeg. Ze is sinds kort ook tuinvogelconsulent bij de Vogelbescherming en adviseert mensen hoe ze hun tuin vogelvriendelijk kunnen maken. Tekst en beeld: Henk Kuipers
Lees meer